WoW Movie

3. dubna 2009 v 21:03 | badboysteam |  World of Wacraft

Warcraft movie - Film a co o něm zatím víme

warcraft movie tomto článku se Vám pokusím sepsat informace o plánovaném Warcraft filmu, tak jak se objevovaly v časovém kontinuu. Samozřejmě nebude chybět ani shrnutí informací a další bonusy :).

FANOUŠKOVSKÉ NÁVRHY NA HERCE (pracujeme na zkvalitňující úpravě článku, čekejte ji tak do 2-3 týdnů)


Blizzcon 2007

lizzard na Blizzconu v roce 2007 oficiálně oznámil, že chystá film z prostředí Warcraftu (něco naznačoval už v roce 2006). Oznámil, že plánujeme s jeho nátáčením spolupracovat se studiem Legendary Pictures (natočilo filmy jako 300: Bitva u Thermopyl nebo Batman Začíná či Temný Rytíř) s tím, že by se mělo jednat o akční film s velkým rozpočtem (až 100 miliónů dolarů - porovnání: Batman měl 150, 300 jen 60). Rozhodně zamítli nařčení, že by film měl být podobně "kvalitní" jako byl například Doom. Na Blizzconu byl sice jako rok vydání uveden rok 2009, to se ale v dnešní době zdá již téměř nemožné, protože se ještě ani nezačalo natáčet. Na Blizzconu bylo také oznámeno, že děj by měl co říci všem hráčům World of Warcraft a proto nepůjde o nějakou dalekou historii, spíš se bude odehrávat v době před několika lety nebo v současnosti. Pravděpodobně by mohl děj začít rok před World of Warcraft. Měli byste proto vidět rasy, za které hrajete a území ve kterých se pohybujete. Příběh by měl být tak na dvě až dvě a půl hodiny. Ve filmu by se prý mohl objevit nový historický hrdina, který by měl být ustřední postavou a kterého Blizzard nazval v angličtině "pretty bad ass". Film by mohl být na způsob X-Mana, série akčních bitek se velmi zajímavých příběhem ale zároveň s filosofickými otázkami, které se jednotlivé rasy při boji mezi sebou neustále kladou - proč to násilí nikdy neskončí? Nesnažte se v něm hledat podobnost s Pánem Prstenů, ten je prostě založen na ohromném příběhu, zatímco Warcraft bude spíševálečným filmem. Film by měl být vykládán Aliančním pohledem na svět, ale můžeme se dočkat i Thralla a dalších Horďáků (ačkoli jich možná hodně bude umírat :) ). Na Blizzconu také Blizzard řekl, že film pravděpodobně nebude potřebovat známé herce, proto aby byl úspěšný. Film by měl dostat známku PG-13 což znemená, že uvidíme téci alianční i hordskou krev. Ale bohužel neuvidíme elfské kozy :D (u orkských žen by se ale možná dalo říct naštěstí). Nemělo by jít o film z počítačové hry, spíše půjde o film inspirovaný světem Warcraftu. Také bylo řečeno, že už se našli herci volajíc Blizzardu, kteří by si chtěli ve filmu zahrát. Chuck Norris prý zatím kontaktován nebyl :D. Jako obrázek z filmu se zatím objevila jen tato skica.

Pokud někoho zajímá, jak vypadala celá přednáška, můžete se podívat na toto video:F.A.Q. z Blizzconu

ůzná povolání se ve filmu určitě objeví, ale nejsme si jistí jak moc si budou podobní se svými protějšky ve hře.

Které rasy budou zastoupeny? Ještě si nejsme jistí, ohledně přesného časového umístění filmu, ale je možné, že se ještě neobjeví Nemrtví a pokud ano, tak pravděpodobně pouze jako Pohroma, Forsaken by od nich asi ještě k Hordě nepřešli.

Warcraft má spoustu opravdu zajímavých hrdinů, myslíte že to bude zase nějaký film o "nějakém" Arthasovi? Určitě bude ve filmu spoustu hrdinů, ale ještě není úplně rozhodnuto, kteří to budou.

Bude to založeno na dvou nebo na třech momentech z her, takže ve filmy nebude dlouhý časový úsek a bude to držet pohromadě. Chceme aby to "chutnalo" jako World of Warcraft, abyste poznali ve filmu místa ze hry. Chápeme, že se bojíte, že poškodíme Warcraft příběh, ale my budeme historii co nejvíce respektovat a spíše doplníme také ty menší události.

Další oznámení - Shrnutí

  • Na Blizzconu 2008 se Blizzard filmu nevěnoval (jednoho pracovníka Blizzardu se média zeptala a dostalo se jim odpovědi, že na tom pracují, ale pokud by prý cokoli řekl, zabili by ho :D) a v podstatě se už žádné další informace neobjevily.
  • Režisér? - Zatím víme pouze toto: Uwe Boll se nabídl že film natočí, ale Blizzard ho (naštěstí) krutě odmítl :). Přesněji to byla slova: "Vás nechceme. Hlavně Vás fakt nechceme.".
  • Herci? - Žádní herci zatím nebyli potvrzeni, ale existují různé návrhy fanoušků, o kteřých můžete například diskutovat na fóru. FANOUŠKOVSKÉ NÁVRHY NA HERCE (pracujeme na zkvalitňující úpravě článku, čekejte ji tak do 2-3 týdnů)
  • Scénaristé - Základní scénař měli napsat Chris Metzen a Jesse Wigutow, finální verze se ale možná chopí někdo jiný.
  • Děj - Podle oficiálně potvrzeného infa. Měl by se odehrávat asi rok před World of Warcraft popisován z Aliančního pohledu. Na Hordu se také nezapomene, měli by se objevit postavy jako Thrall, Cairne Bloodhoof nebo Bolvar Fordragon. Arthas by se spíše objevit neměl. Hlavním hrdinou by měl být jakýsi krutě hustý člověk. Film je také popisován s přízviskem "první", tudíž možná můžeme už teď čekat nějaká pokračování.
  • Datum vydání - Blizzard oficiálně oznámil 2009, to se ale nejeví reálné. Server imdb.com předpokládá rok 2011.
  • Další filmové F.A.Q.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama